Gitarzysta Marki FENDER
Katalog firm muzycznych - FirmyMuzyczne.pl

Odwiedzin: 31743Wybrana marka

FENDER
Nazwa:

FENDERInternet:
http://www.fender.com

Charakterystyka:

FENDER to szeroka gama gitar elektrycznych, akustycznych, basowych, mandolin, banjo i skrzypiec, jak również wzmacniaczy instrumentalnych, systemów nagłośnieniowych PA, efektów i akcesoriów do instrumentów, takich jak kostki, struny, paski, pokrowce i kable.

Firmę Fender Electric Instrument Manufacturing Company założył w roku 1946 Clarence Leonidas Fender. Leo stworzył pierwszą, masowo produkowaną gitarę elektryczną - Telecastera (początkowo pod nazwą Broadcaster). Najwcześniejsze użycie tego instrumentu w nagraniu datuje się na rok 1947 - było to "Guitar Boogie" Arthura Smitha. W 1951 roku oferta Fendera poszerzona zostaje przez Precision Bass (P-Bass), a 1954 przez gitarę Stratocaster. W roku 1965, w związku z pogarszającym się stanem swojego zdrowia, Leo Fender sprzedał swoje udziały potentatowi amerykańskiego rynku medialnego, firmie CBS, która była właścicielem marki przez kolejne 20 lat. W roku 1985 prawa do marki odkupił William Schultz, jednakże fabrykę musiał stworzyć niemalże od nowa. Obecnie produkcja odbywa się głównie w fabrykach w Coronie, w Kalifornii oraz w Ensenadzie, w Meksyku. Pod marką Fender wytwarza się również instrumenty w Japonii, jednakże poza kilkoma modelami (reedycje i sygnatury) są one kierowane wyłącznie na lokalny rynek.

Pod marką Fender znajdziemy następujące modele gitar elektrycznych: TelecasterStratocaster, Jazzmaster, Jaguar, Mustang. Wśród gitar basowych znajdziemy: Precision Bass, Jazz Bass, Jaguar Bass i Mustang Bass. Wzmacniacze tej firmy to między innymi: Champion 600, Super/Vibro Champ, Twin Reverb, Bassman, Deluxe, Princeton, Acoustasonic, Super-Sonic, Frontman, Blues/Pro Junior, Mustang czy Machete.
  
Squier to marka należąca do Fender Musical Instrument Corporation. Ideą firmy jest dostarczanie muzykom dobrych jakościowo instrumentów w niskiej cenie. W jej ofercie znajdziemy modele z linii Fender w budżetowej wersji, między innymi: Telecastery, Stratocastery, Jagmastery, Duo-Sonic, gitary basowe Precision oraz Jazz, gitary akustyczne oraz systemy Pro Audio.
 

 

Dystrybutor w Polsce:

FENDER CENTRAL & EASTERN EUROPE ( Horsham ) czytaj o dystrybutorze »

Oferta w sklepach tradycyjnych:

AMADEUSZ ( Nowy Sącz ) czytaj o sklepie »
AMBIT ( Gdynia ) czytaj o sklepie »
BOŃKA SOUND ( Konin ) czytaj o sklepie »
BRATPOL ( Toruń ) czytaj o sklepie »
CENTRUM MUZYCZNE VANAX ( Kielce ) czytaj o sklepie »
CZAK MUSIC ( Tarnobrzeg ) czytaj o sklepie »
ELPA ( Bielsko-Biała ) czytaj o sklepie »
FAN ( Szczecin ) czytaj o sklepie »
GAMA KRAKÓW ( Kraków ) czytaj o sklepie »
GUITAR CENTER ( Łódź ) czytaj o sklepie »

Więcej sklepów (40)

Oferta w sklepach internetowych (17)

Promocje: