Gitarzysta Marki IBANEZ
Katalog firm muzycznych - FirmyMuzyczne.pl

Odwiedzin: 19064Wybrana marka

IBANEZ
Nazwa:

IBANEZInternet:
http://www.ibanez.com

Charakterystyka:

Ibanez to marka stworzona przez japońską firmę Hoshino Gakki, która w 2008 roku obchodziła stuletnią rocznicę istnienia. Gitary elektryczne Ibanez Prestige uchodzą za instrumenty XXI wieku. Ibanez to również gitary basowe, klasyczne i akustyczne, wzmacniacze lampowe, tranzystorowe oraz akcesoria muzyczne.


Powstanie oddziału firmy Hoshino Gakki o nazwie Ibanez datuje się na rok 1957. Wcześniej marka ta należała do hiszpańskiego lutnika Salvadora Ibáñeza, którego instrumenty Hoshino Gakki sprzedawała już w latach trzydziestych.  Na początku lutnicy Ibaneza wzorowali się na instrumentach europejskich i amerykańskich. Zaowocowało to licznymi procesami, które zmusiły Ibaneza do poszukiwania własnych konstrukcji – początkowo były to Artist, Musician, Roadstar i Iceman, a później Jem, RG, S i inne modele znane dzisiaj. Ironią losu, owe przegrane z amerykańskimi koncernami procesy przyczyniły się do powstania giganta – firmy, na której instrumentach grają w najróżniejszych zakątkach świata gitarzyści o największych nazwiskach w branży muzycznej.

Najbardziej znani muzycy, używający gitar IBANEZ i przez wiele lat będący endorserami firmy to m.in. Steve Vai, Joe Satriani, Paul Gilbert czy John Petrucci.

 

Dystrybutor w Polsce:

MEINL DISTRIBUTION ( Gutenstetten ) czytaj o dystrybutorze »

Oferta w sklepach tradycyjnych:

ALL 4 MUSIC ( Wrocław ) czytaj o sklepie »
AMBIT ( Gdynia ) czytaj o sklepie »
ANDERS ( Jastrzębie Zdrój ) czytaj o sklepie »
ARTTECHNOLOGY ( Tychy ) czytaj o sklepie »
BIGBEAT ( Konarzyce (koło Łomży) ) czytaj o sklepie »
BRATPOL ( Toruń ) czytaj o sklepie »
CZAK MUSIC ( Tarnobrzeg ) czytaj o sklepie »
DUET ( Białystok ) czytaj o sklepie »
ELPA ( Bielsko-Biała ) czytaj o sklepie »
EUROMUSIC ( Szczecin ) czytaj o sklepie »

Więcej sklepów (122)

Oferta w sklepach internetowych (51)

Promocje: