Small String Gestures: nowe narzędzie The Crow Hill Company dla kompozytorów

Small String Gestures: nowe narzędzie The Crow Hill Company dla kompozytorów

The Crow Hill Company, z siedzibą w Edynburgu, ogłosiła wprowadzenie na rynek innowacyjnego narzędzia muzycznego o nazwie „Small String Gestures”. Jest to najnowsza odsłona ich koncepcji Gestures, wprowadzonej wcześniej w wirtualnym instrumencie „String Murmurations”. „Small String Gestures” oferuje użytkownikom zestaw narzędzi, które pozwalają na wydobycie indywidualnej osobowości kompozycji poprzez wykorzystanie charakterystycznych stylów gry, mocnych i słabych stron intymnego zespołu instrumentalistów (3 skrzypiec I, 3 skrzypiec II, 3 altówek i 3 wiolonczel).

Produkt, stworzony przez światowej klasy producentów i inżynierów w studiach Clockwork w Glasgow, składa się z kolekcji mistrzowskich nagrań, zmiksowanych i zedytowanych w wirtualny instrument oparty na próbkach z intuicyjnym interfejsem użytkownika. Zespół The Crow Hill Company podkreśla, że „Small String Gestures” to narzędzie, które pozwala na komponowanie muzyki z zupełnie nowej perspektywy, dając uczucie, jakby muzyka była tworzona nie przez próbki, ale przez prawdziwych muzyków.

„Small String Gestures” różni się od „String Murmurations” pod kątem skali i intymności. Podczas gdy „String Murmurations” umożliwia tworzenie muzyki z udziałem pełnej orkiestry, „Small String Gestures” skupia się na mniejszej skali, pozwalając na bardziej osobiste i ludzkie brzmienie. Dzięki wykorzystaniu zjawiska hysterezy, czyli opóźnienia w reakcji na bodźce, narzędzie to zapewnia unikalny, ludzki charakter dźwięku.

Produkt jest dostępny w formacie kompatybilnym z AAX, AU, VST i VST3, zawierając 8 GB materiału bezstratnie skompresowanego do 4,4 GB, który może być bezpośrednio załadowany do cyfrowej stacji roboczej audio (DAW). „Small String Gestures” jest oferowany w cenie 49 GBP (z VAT), dostępny bezpośrednio na stronie The Crow Hill Company. Dodatkowo, przy zakupie „String Murmurations” za 199 GBP, „Small String Gestures” jest dostępny za darmo do 29 lutego 2024 roku.

Założyciel The Crow Hill Company i kompozytor, Christian Henson, stworzył film instruktażowy dotyczący „Small String Gestures”, który można obejrzeć pod adresem podanym przez firmę. Ponadto, The Crow Hill Company oferuje darmowe dźwięki dla tych, którzy zapiszą się na członka społeczności Crow Hill.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.