In This Garden We Loved - Spektakl teatralny z wykorzystaniem LD Systems CURV 500 w Sejong Center w Seulu, Korea

In This Garden We Loved - Spektakl teatralny z wykorzystaniem LD Systems CURV 500 w Sejong Center w Seulu, Korea In This Garden We Loved - Spektakl teatralny z wykorzystaniem LD Systems CURV 500 w Sejong Center w Seulu, Korea In This Garden We Loved - Spektakl teatralny z wykorzystaniem LD Systems CURV 500 w Sejong Center w Seulu, Korea In This Garden We Loved - Spektakl teatralny z wykorzystaniem LD Systems CURV 500 w Sejong Center w Seulu, Korea In This Garden We Loved - Spektakl teatralny z wykorzystaniem LD Systems CURV 500 w Sejong Center w Seulu, Korea In This Garden We Loved - Spektakl teatralny z wykorzystaniem LD Systems CURV 500 w Sejong Center w Seulu, Korea In This Garden We Loved - Spektakl teatralny z wykorzystaniem LD Systems CURV 500 w Sejong Center w Seulu, Korea In This Garden We Loved - Spektakl teatralny z wykorzystaniem LD Systems CURV 500 w Sejong Center w Seulu, Korea In This Garden We Loved - Spektakl teatralny z wykorzystaniem LD Systems CURV 500 w Sejong Center w Seulu, Korea

Od 22 czerwca do 4 lipca scena eksperymentalna w Sejong Performing Arts Center w stolicy Korei, Seulu, została przekształcona w wielki ogród. Okazją był spektakl „In This Garden We Loved”, w którym również publiczność została ulokowana w akustycznym środku sceny z robiącym wrażenie systemem dźwiękowym. W celu zapewnienia kompletnego nagłośnienia odpowiedzialny integrator projektu firma Sonic Value postawiła na system CURV 500 marki LD Systems.

„Chcieliśmy dać widzom poczucie, że podczas spektaklu znajdują się w ogrodzie” – wyjaśnia reżyser Oh Kyeong-taek.

Współpracując ściśle z kierownictwem artystycznym spektaklu, zespół Sonic Value pod kierownictwem starszego inżyniera Hyunchula Yoona zaprojektował zaawansowaną instalację opartą na 60 satelitach CURV 500. Główny system składał się z pięciu podwieszonych segmentów CURV 500 TS, z których każdy zawierał dwa pojedyncze liniowe moduły głośnikowe S2 oraz dwa podwójne CURV 500 D SAT. Po bokach zastosowano po sześć satelitów CURV 500 D SAT Duplex umieszczonych na dwóch poziomach – podwieszone na dole oraz umiejscowione na statywach na górze. Inspirującą scenografię uzupełniało sześć modułów CURV 500 D SAT umieszczonych z tyłu za ostatnim rzędem publiczności. Dla pierwszych rzędów widowni Sonic Value zastosował również pięć głośników Stinger 10 A G3 jako system bliskiego pola, umiejscowiony przy przedniej krawędzi sceny.

Dla Hyunchula Yoona wyzwaniem w przypadku nagłośnienia teatralnego jest nie tylko jakość dźwięku zastosowanego systemu audio, ale przede wszystkim współdziałanie licznych komponentów głośnikowych w celu stworzenia w pomieszczeniu wciągającego obrazu dźwiękowego: „System CURV 500 absolutnie przekonał nas swoją precyzyjną dyspersją dźwięku. Dzięki trzem głośnikom wysokotonowym, każdy z satelitów CURV 500 tworzy już własną matrycę z krystalicznie czystym dźwiękiem. W połączeniu ze wszystkimi głośnikami system CURV 500 pozwala również na dokładne operowanie kątami dyspersji, a tym samym na tworzenie czystego obrazu dźwiękowego.”

Oprócz jakości dźwięku, kompaktowy rozmiar CURV 500 zapewnia również większe pole manewru w zakresie integracji z salą i sceną — jest to decydujący powód, dla którego Sonic Value był w stanie przekonać osoby odpowiedzialne w Sejong Centre do zastosowania systemu CURV 500 już na pierwszych spotkaniach.

Hyunchul Yoon: „W przypadku innego systemu głośnikowego realizacja byłaby zdecydowanie trudniejsza.”

W Sejong Center zastosowano następujące produkty firmy LD Systems:

10 x LD Systems CURV 500 S2 – moduł głośnikowy array.

40 x LD Systems CURV 500 D SAT — podwójny moduł głośnikowy array

35 x LD Systems CURV 500 SLA — adapter SmartLink

05 x LD Systems CURV 500 TS — subwoofer

05 x LD Systems STINGER 10 A G3 – aktywny 10” głośnik PA

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.