Wzorcowa instalacja audio w restauracji Mykonos

Wzorcowa instalacja audio w restauracji Mykonos Wzorcowa instalacja audio w restauracji Mykonos

Nowa prestiżowa restauracja grecka w Warszawie — Mykonos – korzysta z systemu nagłośnieniowego, który zaprojektowała i zainstalowała firma Audio Plus.

System nagłośnieniowy zaprojektowany przez Audio Plus i bazujący na urządzeniach marki L-Acoustics, jest wzorem rozwiązania audio dla restauracji. System został indywidualnie zaprojektowany na etapie projektu architektonicznego, a jego instalacja przebiegała na długo przed uruchomieniem restauracji.

Restauracja Mykonos mieści się w sercu Warszawy, w nowym kompleksie biurowo-handlowym, zbudowanym na terenie dawnego browaru. To miejsce, jeszcze niedawno będące opustoszałym terenem industrialnym z XIX wieku, dziś jest tętniącym życiem centrum Woli. Wśród najbardziej interesujących miejsc na mapie Browarów Warszawskich jest restauracja Mykonos, oferująca najwyższej jakości dania kuchni greckiej w przyjaznym, wygodnym i pięknym wnętrzu, ale także zapewniająca dobrą zabawę w nocy. Aby goście mieli poczucie, że przychodzą do rodzinnej, lecz luksusowej restauracji łączącej najlepsze menu i zabawę, konieczny był system nagłośnieniowy zapewniający dźwięk dla obu tych funkcji.

Lokal restauracji stanowi trzy duże pomieszczenia o różnym kształcie. Aby instalacja miała sens z punktu widzenia użytkowego, jak i akustycznego, już na etapie projektu architektonicznego włączona została firma Audio Plus z Łomianek. Po wykonaniu pomiarów i projektu z predykcją akustyczną ustalono miejsce centralne systemu — wyspę ze stanowiskiem DJ-skim, w której ukryto głośniki subniskotonowe L-Acoustics. W głównej sali restauracyjnej i tanecznej, która charakteryzuje się dużą wysokością, zamontowano cztery duże punktowe zestawy głośnikowe L-Acoustics, natomiast sala VIP jest wyposażona w dwa zestawy o mniejszej wielkości. Łączący te dwa pomieszczenia korytarz, który jest jednocześnie kolejną salą restauracyjną, został wyposażony w 7 maleńkich koaksjalnych zestawów, również marki L-Acoustics.

– Przez większą część dnia system odtwarza muzykę tła. Z tego powodu równomierne pokrycie było kluczowe. Chodziło o to, by wszyscy klienci mieli komfort i nie występowały miejsca wzbudzeń czy miejsca ciszy. – mówi Wojtek Mazurek, manager działu Pro Audio w Audio Plus – Muzyka tła w Mykonosie to oczywiście głównie muzyka grecka, która jest bardzo dynamiczna. Dlatego brzmienie głośników również było kluczowe. Wieczorem natomiast Mykonos bardziej przypomina klub niż restaurację, a w klubie musi być odpowiedni poziom głośności. Te wymagania były nieco sprzeczne, ale nie niemożliwe do uzyskania.

System został podzielony na trzy niezależnie sterowane strefy. Aby można było tego dokonać, a przede wszystkim, aby obsługa mogła w sposób niezależny sterować każdą z tych stref z poziomu tabletu, zostały zastosowane dwa procesory marki Yamaha.

Już na początku inwestor podkreślił, że nagłośnienie ma najwyższy priorytet. Pozwoliło to na wprowadzenie do ostatecznego projektu wykonawczego odpowiednich poprawek związanych z zasilaniem czy sposobem doprowadzenia sygnałów do poszczególnych zestawów głośnikowych. Dzięki temu instalacja przebiegła szybciej, a przede wszystkim system spełnia wszystkie wymagania zamawiającego: Zarówno dostarczony sprzęt, jak i proces instalacji oceniamy na najwyższym poziomie. Nie można zapomnieć tutaj o kompleksowym szkoleniu naszego personelu i szybkości reakcji w przypadku pytań lub wątpliwości. Jeżeli chodzi natomiast o sam sprzęt, na szczególne słowa uznania zasługuje sterowanie, które jest bardzo intuicyjne i którym może się posługiwać nawet użytkownik niemający specjalistycznej wiedzy.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.