Olsztyn Green Festiwal 2022 z Darią Zawiałow i Kasią Lins

Olsztyn Green Festiwal 2022 z Darią Zawiałow i Kasią Lins Olsztyn Green Festiwal 2022 z Darią Zawiałow i Kasią Lins Olsztyn Green Festiwal 2022 z Darią Zawiałow i Kasią Lins

Organizatorzy Olsztyn Green Festiwal przygotowali przedświąteczną niespodziankę dla fanów imprezy i polskiej muzyki – właśnie ogłosili, że kolejna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 12-14 sierpnia 2022 r., a pierwszymi jej gwiazdami będą Daria Zawiałow i Kasia Lins! 

Grudzień to magiczny czas — przed nami święta, spotkanie z Mikołajem i prezenty. Organizatorzy Olsztyn Green Festival postanowili zatem „sprezentować” fanom ogłoszenie kolejnej edycji festiwalu wraz z informacją o dwóch pierwszych występujących podczas niego artystkach — Darii Zawiałow i Kasi Lins.

– Rozpoczynamy ogłaszanie artystów, którzy wystąpią na scenie, oraz atrakcji, jakie będzie można zobaczyć na żywo podczas 8. edycji Olsztyn Green Festival w dniach 12-13-14 sierpnia 2022 r. – zapowiadają organizatorzy imprezy. – Nie możemy się już doczekać powrotu do „normalnego” festiwalowego jutra, dlatego już teraz zapraszamy na spotkanie z najlepszą polską muzyką popularną i alternatywną oraz rozmowy o ratowaniu planety — dodają.

Olsztyn Green Festival 2022 będzie zorganizowany, jak dotychczas, na terenie plaży miejskiej w CRS „Ukiel”, w długi sierpniowy weekend. Popularny „zielony” festiwal potrwa trzy dni, podczas których odbędą się koncerty aż 24 gwiazd, spotkania z artystami, ekologami oraz aktywistami, warsztaty ekologiczne dla dzieci i dorosłych, zajęcia sportowe i inne aktywności dla całej rodziny.

Pierwszymi gwiazdami Olsztyn Green Festival 2022, których występy zostały właśnie ogłoszone, są Daria Zawiałow i Kasia Lins.

Daria Zawiałow to niezwykle utalentowana artystka i jeden z najmocniejszych głosów na polskiej scenie muzycznej. Jest autorką tekstów oraz kompozytorką, na scenie to wulkan energii. Dwukrotnie tworzyła skład Męskie Granie Orkiestra, w 2020 i 2021 r., mając za partnerów Igo, Króla, Vito Bambino i Dawida Podsiadłę. W 2021 została laureatką nagrody MTV Europe Music Award w kategorii Best Polish Act.

Kasia Lins to wokalistka, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów. Zarówno wydany w 2018 r. album „Wiersz Ostatni”, jak i „Moja wina” z 2020 r. cieszyły się świetnym odbiorem słuchaczy oraz krytyków. Artystka ma na swoim koncie aż 3 nominację do Fryderyków w kategorii Album Roku Pop Alternatywny oraz Autor Roku. W 2020 r. została laureatką Nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego, otrzymała także nominację do Nagrody Kulturalnej Onetu i Miasta Kraków — O! Lśnienia 2021.

Olsztyn Green Festival co roku odbywa w plenerze, w pięknej scenerii, na plażach nad samym jeziorem, wśród zieleni i drzew. To festiwal muzyki i tzw. zielonego stylu życia, który od 8 lat ściąga do Olsztyna około 30-tysięczną widownię. Misją i zadaniem imprezy jest popularyzacja zrównoważonego rozwoju i walki o ekologię.

Organizatorem wydarzenia jest Agora S.A. Współorganizator — Urząd Miasta w Olsztynie.

Bilety można kupić na eBilet.pl oraz w aplikacji Going.

Aktualne informacje o festiwalu publikowane są na: https://www.facebook.com/olsztyngreenfest.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.